Online Tee Time Booking

 

Central Wales Boys Championship April 16th 2016

Information regarding the Central Wales Boys Championship taking place on April 16th 2016. Details include time, name, club and handicap.

 

    Central Wales Boys Championship  
    April 16th    Day 1  
Time ID Name Club H/Cap
Match 1 1 Elis Lewis Borth & Ynyslas -1
9-30am 2 Laurence Vargas St Pierre 0
  3 John Roberts Rhuddlan 1
Match 2 4 Tomos Jones Aberdovey 0
9-40am 5 Liam Pritchard Mold 1
  6 Luke Harries Tenby 2
Match 3 7 Tom Froom Nefyn 0
9-50am 8 Billy Truman Trefloyne 1
  9 Oliver Brown The Vale Resort 2
Match 4 10 Thomas Roberts Rhuddlan 0
10-00am 11 Rowan Warren Fairwood Park 1
  12 Aled Greville Ashburnham 2
Match 5 13 Matthew Harries St Mellons 0
10-10am 14 Jacob Davies Mold 1
  15 Jamie Pickering Royal Porthcawl 2
Match 6 16 George Burnett St Pierre 0
10-20am 17 Trey Neven The Shropshire 1
  18 Jay Detheridge Monmouthshire 2
Match 7 19 Hari Pachu Machynys 2
10-30am 20 Ross Peters Flint 3
  21 Ryan Nedza Neath 4
Match 8 22 Jordan Pearson  Clays 2
10-40am 23 Harry Burt The Shropshire 3
  24 Laurence Chesworth Aberdovey 4
Match 9 25 Harry Frazer Pennard 2
10-50am 26 Liam Peters Flint 3
  27 Edward Price Newport 4
Match 10 28 Lewis Jones Monmouthshire 2
11-00am 29 Joe Lukaris Cregiau 3
  30 Benjamin Davies Aberdovey 5
Match 11 31 Sean Wilson Davies Pwllheli 2
11-10am 32 Joseph Blunden Wrekin 3
  33 James Ashfield Eaton (Chester) 5
Match 12 34 Benjamin Hicks Parc 3
11-20am 35 Harry Watkins Southerdown 5
  36 Tom Gledhill Wrexham 5
Match 13 37 Harry Bartley Wrexham 3
11-30am 38 Jack Wiggins The Vale Resort 5
  39 Lewis Mainwaring Royal Porthcawl 5
Match 14 40 Luke Anderson   Parc 3
11-40am 41 Jack Roycroft Clays 5
  42 Byron Evans Carus Green 5
Match 15 43 Jack Cade Wrexham 3
11-50am 44 Adam Wilson Abergele 5
  Jack Thomas Gower 5
Match 16 46 Abe Forsyth Haverfordwest 5
12-00pm 47 Dylan Thomas Pontardawe 6
  48 Cameron Powell Wernddu 6
Match 17 49 Connor Jones Aberdovey 5
12-10pm 50 Myles Protheroe Maesteg 6
  51 Ioan Lloyd Jones St Pierre 6
Match 18 52 Thomas Hardy Peet Pyle & Kenfig 5
12-20pm 53 Tomas Evan Bowen Welshpool 6
  54 Jac Rogers Pontardawe 6
Match 19 55 Andrew Brisbane Machynys 5
12-30pm 56 Rhys Edkins St Giles 6
  57 Owen Vineall Newport 7
Match 20 58 Morgan Grace The Vale Resort 5
12-40pm 59 Harrison Duckett Trefloyne 6
  60 Scott Jones Carmarthen 7
Match 21 61 Ben Davies The Vale Resort 8
12-50pm 62 Iestyn McAvoy  Carmarthen 8
  63 Bryn Thomas Cilgwyn 8
Match 22 64 Sion Edwards Aberystwyth 8
01-00pm 65 Ronan Oliver The Vale Resort 8
  66 Ryan Noble Flint 10
Match 23 67 Jamie Dean Carmarthen 11
01-10pm 68 Thomas Savill Glamorganshire 12
  69 Finnigan Davies  Woodlake Park 12
Match 24 70      
01-20pm 71      
  72      
Match 25 73      
  74      
  75